iranfoodex iranfoodex .

iranfoodex

خواست ارتقاء ۲۰ درصدي بها روغن به اداره حمايت


داريوش محمودي در گفت‌ وگو با ايسنا اعلام‌كرد : پيش از ماه رمضان درخواست ارتقا ارزش را به اداره حمايت مصرف‌كنندگان و ساخت كنندگان داده بوديم به اين دليل‌كه هزينه‌ هاي ايجاد اعم از هزينه‌ هاي كارگري , بسته‌ بندي , تعرفه‌ هاي واردات اشكال روغن ناپخته و . . . ارتقا يافته بود و همين استدلال سبب ساز شد تا صنعت هاي روغن نباتي زيان‌ده شوند و چه بسا صنايعي كه در بورس حضور دارا هستند , صورت‌هاي مالي‌شان بيان كنده زيان‌ده بودن آنان است و موقعيت نيكي ندارند . 

او افزود : در اين راه درخواست ارتقا بها داده بوديم كه با دقت به ارزيابي‌هاي انجام يافته به حيث مي رسد ارتقاء ۲۰ درصدي بها مي تواند صنعت روغن نباتي را از كناره ضرروزيان خارج بكشد , البته اداره حمايت مصرف‌ كنندگان و ايجاد كنندگان بررسي آن را به پس از ماه خوش يمن رمضان موكول كرد و هم‌اكنون اين مورد در اداره حمايت مصرف‌ كنندگان و ايجاد كنندگان در درحال حاضر بررسي است . 

دبير انجمن صنفي صنعت هاي روغن نباتي ادامه بخشيد : هيچ توليدكننده‌اي راضي نميشود بها محصولش را به حدي بالا چيره شود كه مصرف‌كننده توان خريد آن را نداشته باشد به دليل آنكه كاهش تقاضاي يك محصول از سمت مصرف‌كننده ميتواند صنعت و آفريننده آن را با مشكلات عديده‌ تري مواجه نمايد . بدين ترتيب سفارش نخستين صنعت هاي روغن نباتي اين بود كه مثل قبل دولت تعرفه‌ هاي ۲۰ و ۴۰ درصدي گونه هاي روغن ناپخته و پالم را براي ساخت كنندگان هضم نمايد تا اين هزينه‌هاي گزاف به صنعت زور نشود ولي وزارت مجاهدت كشاورزي كارايي كرد با طرح خريد دانه روغني داخلي اين كار را انجام دهد البته همين طرح هم كيلويي ۲۰۰ تومان براي توليدكنندگان و صنعت روغن نباتي هزينه مازاد در بر داشت كه در ارزيابي‌ ها نشان بخشيد صرفا ۵۰ در صد هزينه‌ هاي سربار صنعت روغن‌نباتي از محل واردات روغن ناپخته جبران شد . 

پرده هوا


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ تير ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۴۴:۵۸ توسط:iranfoodex موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :