iranfoodex iranfoodex .

iranfoodex

شتاب تورم كنترل شد

اخبار اقتصادي پايشگر– رئيس كل بانك مركزي در نشستي كه به دعوت فراكسيون ولايي مجلس شوراي اسلامي برگزار شد، سياست هاي پولي و ارزي دولت را تشريح كرد.

به گزارش  پايگاه خبري تحليلي پايشگر به نقل از روابط عمومي بانك مركزي، عبدالناصر همتي كه صبح امروز در جمع اعضاي فراكسيون ولايي مجلس شوراي اسلامي سخن مي‌گفت؛ با اشاره به مجموعه اقدامات بانك مركزي اظهار داشت: در حوزه ريالي و ارز، بانك مركزي بر بازار ارز مسلط است و اين نهاد روند تعادلي نرخ ارز را با تدبير و رعايت عوامل دخيل در بازار پيش مي‌برد و همانطور كه قبلا نيز گفته‌ام اين روند تعادلي بازار ارز نبايد براساس هيجانات كوتاه مدت پيش برده شود.

همچنين در ادامه دكتر همتي باتوجه به مجموعه اقدامات در حال انجام پيش‌بيني كرد كه عرضه ارز توسط صادركنندگان غيرنفتي شتاب بيشتري بگيرد.

بنا به اظهارات رييس شوراي پول واعتبار، مهم ترين اقدام پيش‌روي بانك مركزي اصلاح نظام بانكي و سامان دادن به اين مهم است؛ به گفته همتي اين موضوع نيز از حساسيت و اهميت بسياري برخوردار است و نبايد شتابزده عمل شود.

رييس كل بانك مركزي صيانت از سپرده هاي مردم و ثبات بازار پول را مهم ترين دغدغه بانك مركزي خواند و تأكيد كرد كه اين امر ، اصل مهم بانك مركزي در پيشبرد طرح اصلاح نظام بانكي است.

همتي اعلام كرد كه لايحه حذف چهار صفر از پول ملي روز گذشته از سوي بانك مركزي تقديم دولت شده است و اميدوارم هر چه سريع تر اين مهم به نتيجه برسد.

عالي ترين مقام بانك مركزي با اشاره به منفي شدن شاخص بهاي توليدكننده در آذر ماه كه نسبت به آبان ماه ۴.۵ واحد درصد كاهش داشته است و نيز كاهش رشد بهاي كالاها و خدمات مصرفي در ماه هاي آبان و آذر ابراز اميدواري كرد با ثبات ايجاد شده در بازار و روند نرخ ارز شاهد كنترل بيشتر تورم باشيم.

گفتني است در اين جلسه، رييس كل بانك مركزي در ادامه به سوالات متعدد نمايندگان در امور ارزي و اعتباري و بانكي به تفصيل پاسخ داد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ دى ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۳:۲۳ توسط:iranfoodex موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :