iranfoodex iranfoodex .

iranfoodex

چگونه از چرم‌هاي پرزدار مراقبت كنيم

انواع مخملي چرم هاي پرزدار از قبيل چرم جير و چرم نبوك بسيار زيبا هستند. اما زودتر از چرم‌هاي عادي در معرض آلودگي قرار مي‌گيرند و به روش‌هاي خاصي تميز مي‌شوند. براي اين كه زيبايي و كيفيت كفش و كيف جير و نبوك‌تان را حفظ كنيد بايد بتوانيد از آن‌ها به خوبي نگه داري نموده و خوب تميزشان كنيد.

اگر كيف و كفش جير يا نبوك شما كثيف شده است با طي مراحل زير مي‌توانيد آن را تميز نمائيد:

۱- ابتدا از برس مخصوص جير يا نبوك استفاده كنيد. اين نوع برس، داراي دو بخش است كه عبارتند از موهاي زبر معمول كه به برس زدن جير كمك مي‌كند و بخش لاستيكي كه براي برگرداندن حالت مخملي جير مناسب است. كت، كفش، يا كيف چرم جير خود را ابتدا به كمك قسمت نرم و سپس با استفاده از بخش زبر برس بزنيد.

– اگر وسيله‌ي جير شما آلوده به گل و لاي و مرطوب شده است بايد اول صبر كنيد تا خشك شود و بعد آن را تميز كنيد.

– توجه داشته باشيد كه جير را در جهت درست و به آرامي برس بزنيد تا از آسيب رساندن به آن جلوگيري نمائيد.

– اگر برس مخصوص در دسترس‌تان نيست، مي‌توانيد از مسواك استفاده كنيد.

۲- سپس از اسپري مخصوص جير استفاده نمائيد. اين اسپري را مي‌توانيد از فروشگاه‌هاي چرم و جير تهيه نمائيد. اسپري مخصوص جير آن را در مقابل رطوبت و ديگر آلودگي‌ها مقاوم مي‌كند.

– تمام سطح جير را اسپري بزنيد. دقت كنيد كه زياد اسپري نكنيد. سپس كمي صبر كنيد تا خشك شود.

– براي اين كه جير را در بهترين حالت خود نگه داريد بايد حداقل سالي يك بار از اين اسپري استفاده نمائيد.

۳- موقع پوشيدن مراقب باشيد. در روزهاي باراني و برفي از كيف و كفش جير و نبوك استفاده نكنيد. آب و هواي گرم و مرطوب هم مناسب نيستند.

– دقت كنيد كه لباس يا لوازم جانبي جيرتان با عطر، ادوكلن، اسپري مو، يا ديگر اقلامي كه حاوي مواد شيميايي هستند تماس نداشته باشد.

– اين پارچه‌ي زيبا را از مجاورت با عرق بدن و مواد چرب دور نگه داريد.

۴- از كالاي جير خود در محل مناسبي نگه داري نمائيد. دقت كنيد كه آن‌ها را در مجاورت نور خورشيد قرار ندهيد. يك كمد تاريك و خنك بهترين محل براي نگه داري كالاي جير شما است.

– اگر براي مدتي از كيف، كفش، يا لباس جير خود استفاده نخواهيد كرد، آن را با ورق‌هاي كاغذ سفيد بپوشانيد يا در كيسه‌اي پارچه‌اي قرار دهيد و داخل آن را با كاغذ سفيد پوشش دهيد.

– دقت كنيد كه براي اين كار از كاغذ روزنامه استفاده نكنيد. زيرا جوهر روزنامه به چرم نفوذ كرده و آسيب مي‌رساند.

۵- لكه‌ها را سريعاً برطرف نمائيد. يعني به مجردي كه لك شد، آن را تميز كنيد. آلودگي‌ها هر چه بيش‌تر بر روي جير و نبوك باقي بمانند همان قدر شانس دائمي شدن آن‌ها افزايش مي‌يابد و در چرم بيش‌تر نفوذ مي‌كنند.

۶- در هنگام تميز كردن جير و نبوك يا هر چرم پرزدار ديگري ابتدا بايد سطح آن را با يك حوله‌ي تميز آماده نمائيد. اين كار موجب مي‌گردد كه پرزها حالت بهتري به خود بگيرند و براي روند تميز شدن آماده گردند.

۷- لكه‌هاي خشك را با مداد پاك كن تميز كنيد. از پاك كن صورتي استفاده نكنيد. چون ممكن است رنگ بدهد. بهتر است از يك مداد پاك كن سفيد يا قهوه‌اي استفاده نمائيد.

– اگر مداد پاك كن اثري نداشت از يك سوهان ناخن كاغذي استفاده كنيد. دقت داشته باشيد كه اين كار را بايد به نرمي انجام دهيد.

– از پاك كننده‌هاي شيميايي اجتناب نمائيد. اين نوع پاك كننده‌ها به سطح جير و نبوك شما صدمه مي‌زنند.

۸- رطوبت لكه‌هاي خيس را با دستمال تميزي بگيريد. زياد فشار ندهيد. پس از گرفتن نم اضافي صبر كنيد تا لكه خشك شود. در مورد نبوك مي‌توانيد اين كار را با استفاده از سشوار هم انجام دهيد.

– اگر لك رطوبت بر روي جير باقي مانده بود، كمي آب را به آرامي روي بخش مورد نظر اسپري كرده و اجازه دهيد تا خشك شود. اين كار معمولاً كمك مي‌كند تا لك به جا مانده با اطرافش هماهنگ شود.

– اگر كيف نبوك يا جير شما كاملاً خيس شده باشد بهتر است اول آن را با تكه‌اي كاغذ سفيد كاملاً خشك نمائيد.

مراقبت از كيف چرم و نبوك

۹- لكه‌ي قهوه، چاي، و آب ميوه را با استفاده از حوله‌ي كاغذي تميز كنيد. يك قطعه حوله‌ي كاغذي را درست بر روي محل لكه بگذاريد و با دست كمي فشار دهيد.

– يك حوله را به اندكي سركه‌ي سفيد آغشته نموده و روي لكه بكشيد. دقت كنيد كه نبايد سطح جير را با سركه كاملاً خيس كنيد. فقط كمي سركه كافي است.

۱۰- لكه‌هاي چرب و روغني را با استفاده از جوش شيرين پاك كنيد. مقداري جوش شيرين را روي محل لكه ريخته و بگذاريد مدتي باقي بماند. سپس با استفاده از برس آن را تميز نمائيد.

– اگر هيچ يك از اين كارها مؤثر نبودند. بايد پاك كننده‌ي مخصوص جير و نبوك را تهيه كنيد. تا جايي كه ممكن است از پاك كننده‌هاي طبيعي استفاده نمائيد. چون برخي از پاك كننده‌هاي چرم و جير بيش‌تر از اين كه فايده داشته باشند به چرم، جير و نيوك شما صدمه مي‌زنند.

۱۱- نهايتاً در صورت لزوم مي‌توانيد كالاي جير و نبوك خود را به مراكز خشك شويي ببريد كه در كار تميز كردن جير متبحر هستند. با اين كه اين كار مقرون به صرفه نيست، اما گاهي براي حفظ كالاي زيبا و ارزشمند جير و نبوك شما ضروري است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ دى ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۲۴:۳۱ توسط:iranfoodex موضوع:

حكايتي تلخ از فسادهاي اخلاقي و باندهاي فاميلي/جامعه به حال خود رها شده است

حكايتي تلخ از فسادهاي اخلاقي و باندهاي فاميلي/جامعه به حال خود رها شده است

اخبار اجتماعي پايشگر-فساد،سوء استفاده از امكانات دولتي ،جعل اسناد و مدارك ،قتل،جنايت و هزاران موارد ديگر اخلاقي در سطح جامعه به طور عجيبي در حال گسترش است.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي پايشگر، بسياري از پرونده هايي كه در چند ماه اخير در دادگاه هاي ويژه مفاسد اقتصادي مفتوح شد، با سوءاستفاده از روابط خانوادگي بود، اين در حالي است كه متاسفانه هيچ راه حلي براي مقابله با اين مفاسد انديشيده نشده و مردم نمي دانند در اين وضعيت دشوار چگونه مي توان با اين همه فساد و بداخلاقي مقابله كنند.

به نوشته مهر، يكي از ابعاد فسادهاي اقتصادي اخير سوءاستفاده و جعل اسناد و مدارك براي گسترش شبكه هاي فساد بود كه اين مهم اغلب از طريق سوءاستفاده از نزديكان رخ داد.

استفاده از خويشاوندان و سوءاستفاده از مدارك شناسايي آنها، ترفندي است كه در بسياري از پرونده هاي اخير مي توان ديد. همچنين شراكت با اعضاي درجه يك نيز يكي ديگر از شيوه هاي متهمان در آشفته بازار ارزي بود. يكي از پرونده هايي كه به طور گسترده از روابط فاميلي در آن سوءاستفاده شده بود و همچنين باند خانوادگي به وجود آمده بود، پرونده مظلومين ها بود.

مظلومين ها، پدر-پسر-برادر زاده

در اين پرونده كه به سردستگي مظلومين پدر بود، شبكه فساد با عضويت اعضاي درجه يك تشكيل شده بود. پس از دستگيري اين متهم سابقه دار، معاون اول قوه قضائيه در رابطه با پرونده وي توضيح داد: معلوم شد كه همان موقع يعني بار اول هم اشتباهاتي بوده است. لذا ناجا با بررسي و تحقيقات خود دوباره به اين فرد رسيد و توانست به دو متهم ديگر يعني محمد سالم و سالار آقاخان برسد.

معاون اول دستگاه قضا گفت: ناجا در تحقيقات خود ديد كه يك تيم از عوامل اصلي به صورت غيرمجاز و عمده ارز را خريد و فروش مي‌كنند و نهايتاً به اسم سالار آقاخان رسيد كه اين فرد را دستگير كردند. البته اينجا هم بانك مركزي به ميدان آمد و گفت اقدامات اين افراد با دستورات ما بوده است؛ اما اين بار ديگر قوه قضاييه به اين حرف‌ها توجه نكرد و پرسيد كه بر چه اساس اين مطالب را مي‌گوييد؟ در فروش غيرقانوني ارز و سكه نيروي انتظامي به اين فرد (مظلومين) و پسر اين فرد و همچنين عوامل اين فرد آقاي محمد سالم و آقاي سالار آقا خان رسيد.۱۷شهريور،نخستين دادگاه مظلومين برگزار شد.

لو رفتن اطلاعات جلسه بازپرسي و از بين بردن اسناد/ فرار پس از آزادي از زندان

البته دادگاه مظلومين در حالي برگزار شد كه اين پرونده چندين متهم فراري داشت. اين پرونده نوزده متهم داشت كه چند متهم اصلي آن از جمله محمدرضا و حسين مظلومين، پسر و برادرزاده متهم اصلي اين پرونده متواري بوده و هستند.

مشاركت در تشكيل شبكه فساد اخلال در نظام اقتصادي و ارزي و پولي كشور با انجام معاملات غيرقانوني و غيرمجاز ارز و سكه و قاچاق عمده ارز با گردش مالي بيش از ۳هزار ميليارد تومان تنها بخشي از اتهامات برادر زاده فراري مظلومين است.

پسر مظلومين هم يعني محمدرضا مظلومين كه گردش مالي حساب هايش ميلياردي هم اعلام شده است، چند ماه پيش بازداشت هم بوده است اما با تامين قرار آزاد مي شود و طبق آنچه تورك معاون دادستان تهران در قرائت كيفرخواست صادره خواند، اين فرد در تاريخ ۹۷.۳.۲۰ با قرار وثيقه آزاد مي شود. وي پس از آزادي با تامين قرار هر چه از جلسات بازپرسي مي دانست به پدرش اطلاع مي دهد به همين منظور تمام اسناد را از بين برده است. در حال حاضر اين فرد متواري است. متواري بودن اين فرد قابل تامل است چرا كه وي مدتي بازداشت بوده اما سپس آزاد ميشود از سويي طبق گفته محسني اژه اي، سخنگوي قوه قضائيه بانك مركزي از همان ابتداي بازداشت اعضاي اين باند، درخواست آزادي آنان را داشته است. با توجه به اينكه آزادي اين فرد منجر به از بين بردن برخي اسناد شده است، سوال اينجاست كه اين فرد چطور متواري شده است و شخصي كه گردش مالي حساب هايش چند ميلياردي بوده است با چه ميزان وثيقه اي آزاد شده است؟

سوءاستفاده از حساب هاي زنان خانه دار فاميل

در جلسه رسيدگي به اتهامات مظلومين، طبق كيفرخواست صادره دادستاني به موضوع سوءاستفاده از اطلاعات فاميل اشاره شد. نماينده دادستان تهران در يكي از اين جلسات، به سوءاستفاده متهم از اطلاعات خاله اش اشاره كرد و گفت: اقدس مهرافزا خاله متهم و عمه همسرش كه پيرزني هفتاد ساله است، يكي ديگر از اشخاصي است كه نامش در پرونده به عنوان يكي از اعضاي شبكه فساد مطرح است. همچنين سروش اميري از ديگر متهماني است كه فاقد اطلاعات در موردش هستيم اما بر اساس تحقيقات، مشخص شده است كه اين فرد مبالغ واريزي به حساب فرزانه مهرافزا يكي ديگر از نزديكان متهم داشته است.

همچنين باند مظلومين از حساب هاي زنان خانه دار فاميل خود براي رد گم كردن ميزان تراكنش ها و گردش هاي مالي سو استفاده مي كردند.

برادران باقري درمني

حميد باقري درمني، يكي از اعدامي هاي پرونده هاي فساد اقتصادي اخير است كه در باند خود،پولشويي هايي را از طريق برادرش انجام مي داده است. فردي كه پس از دستگيري متهم، فراري داده مي شود. مجيد باقري درمني، برادر حميد باقري درمني، مديرعامل وقت شركت فجر گستر نوين كه با مشاركت در كلاهبرداري از شركت پالايش نفت جي و بيمه ايران با ايجاد شبكه چند نفري فساد به برادرش خدمت رساني مي‌كرد نيز از كشور پاي به فرار گذاشت.

زوج متقلب پرونده سكه ثامن

يكي ديگر از پرونده هايي كه در قالب يك باند دو نفره مطرح شد، پرونده سكه ثامن بود.

سردار سيد كمال هاديان رئيس پليس فتا پس از دستگيري متهم اصلي پرونده سكه ثامن و همسرش، درباره اين پرونده، گفت: اين شركت (پرونده ثامن) طراحي‌اي صورت داد كه به‌صورت مجازي خريد و فروش را انجام دهد، در حالي كه اصلاً سكه و طلايي تبادل نمي‌شد، هر ثامني كه موضوع تبادل در سايتش مي‌گذاشت، بحث تبادل داشت، ۳۵ هزار نفر عضو سايت شدند و نزديك ۶ هزار نفر در سايت فعال بودند.

وي افزود: آنچه واقعيت دارد، ۱۷۰۰ ميليارد تومان تراكنش در اين حوزه اتفاق افتاد، كل افرادي كه شاكي بودند ۱۸۰۰ نفر بودند كه از ۱۰ ميليون تا ۱۰ ميليارد مدعي شكايت داشتند، عمده موضوعات در تهران، تبريز و شهرهاي ديگر صورت گرفت؛ اين فرد در مصاحبه اعلام كرد خودش به كشور بازگشته در صورتي كه با برنامه‌ريزي از كشور به‌مقصد دبي و سپس دو كشور فرار كرد، قصد فرار به كانادا را داشت، همسر وي قبل از خودش از كشور فرار كرده بود كه با اقدامات توسط پليس فتا و كارهاي ديپلماسي موفق شديم محل اختفاي وي را شناسايي كنيم و با همكاري پليس كشور ثالث، وي دستگير شد و به كشور بازگردانده شد.

وي تصريح كرد: به‌محض خروج از كشور، حسابهاي وي در ۳۱ بانك كشور بالغ بر ۸۰ ميليارد تومان توقيف شد، بخشي از مبالغ به حساب هاي همسر وي واريز شد، به‌محض اينكه مردم به پليس فتا اعلام كردند چنين اتفاقي افتاده‌، كار شروع شد و ۶ نفر همدست وي بازداشت شدند البته آنها از فرار وي اطلاع نداشتند؛ طراح اين سايت بالغ بر ۷ ميليارد تومان به‌عنوان طراح گرفته بود. اعداد و ارقامي توسط زاهدي‌فر و همسر وي مطرح شده اما اظهارات براي ما مهم نيست و ادله مهم است لذا تمامي سرورها در حال ريكاوري است.

زوج پزشك متقلب

حميدرضا جانقربان متخصص جراحي مغز و اعصاب روز گذشته به همراه همسرش دكتر آزاده سجاديه متخصص پوست و مو به دليل اخلال در نظام اقتصادي كشور به ترتيب به ۲۰ و ۱۰ سال زندان قطعي و پرداخت ۱۲۰ ميليارد تومان جريمه محكوم شدند.اين خبر را هفته اخير،محسني اژه‌اي اعلام كرد.

اين دو به اتهام اخلال در نظام اقتصادي كشور از طريق قاچاق تجهيزات پزشكي، ايمپلنت هاي اسكلتي و پروتز محكوم به حبس شدند.

آنگونه كه احمد خسروي وفا رئيس كل دادگستري استان اصفهان، پس از پايان دادگاه ويژه رسيدگي به جرايم اقتصادي بيان كرد، اين دو پزشك واردات پروتز و ايمپلنت‌هاي اسكلتي قاچاق را به صورت غيرمجاز و بدون مجوز گمرك و اخذ ساير مجوزهاي لازم انجام مي‌دادند. حجم معاملات قاچاق اين زوج پزشك به طور تقريبي،۲۳۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان تخمين زده مي‌شود.

فساد در صرافي خانوادگي

تيمور عامري يكي ديگر از متهمان پرونده‌اي كه از نظر قاضي موحد مربوط به بزرگ ترين دريافت‌كنندگان تسهيلات ارزي است، يكي از مديران بانكي بازنشسته است كه اقدام به ايجاد صرافي كرده بود كه اغلب كارمندان آن از اعضاي درجه يك خانواده اش بودند.

آنطور كه نماينده دادستان در دادگاه اعلام كرد:متهم رديف اول(فرخزاد) از طريق يكي از مديران بانك مركزي به نام صمد كريمي با تيمور عامري از صرافان آشنا مي‌شود. عامري در بازجويي‌ها اعلام كرده كه كريمي با من تماس گرفت و اعلام كرد كه فرخزاد از همشهريان بنده است اما پس از مدتي، توافق ميان آنها حاصل نمي‌شود و فرخزاد با همكاري علي قاسمي، از ديگر متهمان ارز دولتي دريافت مي‌كند.

نماينده دادستان تهران بيان كرد: اما به دليل تجربياتش، متهم مجدداً به عامري كه از مديران سابق حراست بانك مركزي بوده است و پس از بازنشستگي، به دنبال صرافي رفته، مراجعه مي‌كند. فرخزاد با علم به اين موضوع كه عامري با توجه به سابقه فعاليتش در بانك مركزي، اعتبار و نفوذ بالايي داشته است، به دنبال اخذ ارز مي‌رود. طي جلساتي كه بين اين چند نفر برگزار مي‌شود، تيمور عامري فرزندان خود از جمله عليرضا و حميدرضا عامري را به متهم معرفي مي‌كند و متهم عليرضا عامري با يكي از رابطين خود در دُبي هماهنگ كرده و اقدام به اخذ پروفرم‌هاي يك شركت در دُبي مي‌كند و سند سازي مي كند.

در اين پرونده كه همچنان مفتوح است، اين دو برادر كه به صورت غيابي محاكمه مي شوند، پس از دستگيري پدرشان، متواري شدند.

ازدواج دوم براي جعل هويت

جعل اسناد هويتي و استفاده از آن‌ها به عنوان يكي ديگر از اتهامات متهم علي اكبر عمارت ساز از مديران بانكي است كه هفته پيش محاكمه آن به پايان رسيد.

در جلسه دادگاه حسيني، نماينده دادستان در اين رابطه گفت: در تاريخ ۹۳/۸/۳ در خصوص بازرسي از منازل متهم تعدادي اسناد مجعول هويتي از وي و فرزندش كه در يد همسر دوم متهم بود كشف مي‌شود. اين اسناد به نام علي الستي فرزند محمد علي توسط اين متهم جعل شده بودند كه متهم خود را در اين اسناد متولد سبزوار معرفي كرده است. اين متهم با اين جعل هويت خانمي را به نكاح خود در مي‌آورد و با او ازدواج مي‌كند.

اين متهم همچنين در زمان تولد فرزندش او را با نام الياس الستي معرفي و براساس اين اسم و فاميل براي وي اسناد هويتي و گذرنامه تهيه مي‌كند.

حسيني ادامه داد: همچنين اين متهم پس از جعل هويت مجعول براي خود اقدام به اعطاي يك وكالت نامه به همسر خود براي اخذ گذرنامه مي‌كند. به عبارت ديگر اين متهم با ارائه مشخصات هويتي مجعول از قبيل: كارت ملي و گذرنامه وكالت نامه بلاعزلي را براي همسر خود جهت انجام امور ملكي و دارايي‌ها صادر مي‌كند.

طبق آنچه كه در دادگاه اعلام شد اين فرد براي ردگم كني ارتباطات مالي را هم با برادر همسر خود داشته است.

شركت سازي صوري

در يكي از جلسات دادگاه، نماينده دادستان تهران به يكي ديگر از شيوه هاي فعاليت متهم اشاره و تأكيد كرد: عمارت ساز با تخصيص برخي از شركت هاي تجاري با مديرعاملي سوري برخي همدستان و فاميل هايش به جهت اخفاي خلاف هاي خود، حساب هاي شركت ها را وارد گردش كار خود مي كرده است. به عنوان مثال در يكي از شركت ها با نام تجاري شركت بهشت معدن، متهم امين محرابي كه برادر همسر متهم رديف اول است، مدير عامل يكي از اين شركت ها بوده است.

هشدار دادستان مالياتي

عباس بهزاد دادستان انتظامي مالياتي درباره معضل حساب هاي اجاره اي و استفاده افراد سودجو از افراد بعضا كم سواد در اين زمينه گفت: برخي از فعالان اقتصاد زيرزميني براي فرار از ماليات سعي در گشايش حساب اجاره‌اي مي‌كنند. به‌ اين ‌ترتيب كه حسابي به نام شخص ديگري گشوده مي‌شود و فعال اقتصادي از آن فرد وكالت مي‌گيرد كه هر گردش مالي در آن حساب رخ دهد، مربوط به اوست و براي اين اقدام هم، هرماه به‌عنوان‌ مثال ۵۰۰ تا يك‌ ميليون تومان حق‌الاجاره به صاحب حساب مي‌دهد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ دى ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۲۲:۰۵ توسط:iranfoodex موضوع:

بازخواني تهديدات پالرمو/انتقال اطلاعات؛كشف روش‌هاي دور زدن تحريم

بازخواني تهديدات پالرمو/انتقال اطلاعات؛كشف روش‌هاي دور زدن تحريم

اخبار اقتصادي پايشگر- مجمع تشخيص مصلحت نظام در حالي قرار است كنوانسيون پالرمو را بررسي كند كه تيرماه در نامه به دبير شوراي نگهبان اعلام كرده بود تصويب پالرمو موجب افزايش ضربه‌پذيري كشور در دوران تحريم مي شود.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي پايشگر، مجمع تشخيص مصلحت نظام قرار است طي هفته جاري لايحه الحاق به كنوانسيون «سازمان ملل متحد براي مبارزه با جرائم سازمان‌يافته فراملي»، معروف به كنوانسيون پالرمو، را بررسي كند. بر اين اساس لازم است تا نگاهي مجدد و البته كارشناسي به اين مفاد و محتواي اين كنوانسيون داشته باشيم.

كنوانسيون فوق كه به نام كنوانسيون «ملل متحد راجع به جرائم سازمان‌يافته فراملي» معروف به پالرمو است به تاريخ ۱۵ نوامبر ۲۰۰۰ در پنجاه‌وپنجمين نشست مجمع عمومي سازمان ملل متحد در نيويورك توسط ۱۴۹ كشور پذيرفته و تقريباً سه سال بعد در ۲۹ سپتامبر ۲۰۰۳ براساس ماده (۳۸) آن لازم‌الاجرا شد. هم‌اكنون ۱۷۹ كشور طرف متعاهد اين كنوانسيون تلقي مي‌شوند. تاكنون ۵۰ كشور مبادرت به صدور بيانيه و اعلام حق شرط حين امضا، تصويب، پذيرش يا الحاق به كنوانسيون كرده‌اند و ۸۲ كشور نيز اعلاميه‌هاي مرتبط با برخي مواد اين كنوانسيون را صادر و نزد سازمان ملل متحد ثبت كرده‌اند.

اهداف كنوانسيون پالرمو

با مراجعه به متن كنوانسيون مشخص مي‌شود كه دو هدف عمده دنبال مي‌شود.

توليد اطلاعات صحيح و دقيق در بانك‌ها و سازمان‌ها پيرامون انواع و اقسام معاملات و فعاليت‌ها …

انتشار و به اشتراك‌گذاري آن‌ها توسط نهادهاي مسئول و نظام بانكي.

بر اين اساس، اين كنوانسيون در جاي جاي مواد خويش، همواره تأكيد جدي بر انجام دو مورد فوق داشته است. تضمين وجود الزامات شناسايي كامل مشتري و احراز از پنهان‌سازي هويت واقعي مشتريان و سپس تضمين ارائه همكاري‌هاي بين‌المللي در زمينه تبادل و به اشتراك‌گذاري اطلاعات مربوط به تمامي مشتريان، محور كليه مواد اين كنوانسيون را تشكيل مي‌دهد.

تهديدات تصويب كنوانسيون پالرمو براي كشور

اما، موارد فوق، چه تهديداتي براي كشور به وجود خواهد آورد؟

اين موارد سبب مي‌شود كه تمامي فعاليت‌هايي كه براي دور زدن تحريم مورد استفاده قرار مي‌گيرد، به نوعي محدود شود و از اين رو مشكلات كشور در حوزه تحريم بيش از پيش افزايش يابد. توضيح بيشتر اينكه در حال حاضر كه كشور دچار مشكلات ناشي از تحريم‌ها شده است، به ناچار بايد راه‌هايي برگزيند كه تحريم‌ها را به نوعي دور زده و اثرات آنها را خنثي كند. اين راه‌ها مستلزم آن است كه لااقل بخشي از هويت مشتريان مخفي بماند تا از گزند تحريم مصون بمانند. در واقع بايد روشهايي به كار گرفته شود كه عمدتا بر پنهان سازي مشتريان و نهادهاي ايراني باشد.

اما بر اساس آنچه كه مطرح شد، تصويب كنوانسيون پالرمو، مورد فوق را محدود مي كند چرا كه از ديد اين كنوانسيون هيچ گونه پنهان‌سازي در فعاليتهاي اقتصادي نبايد صورت گيرد و بايد ميان نهادهاي داخلي كشور حداكثر همكاري در اين زمينه برقرار باشد. تمامي اطلاعات تراكنش‌ها و معاملات بايد ثبت شود و در صورت لزوم، با طرفهاي خارجي به اشتراك گذاشته شود. در نتيجه روشهاي دور زدن تحريم‌ها بسته شده و زمينه اثرگذاري هرچه بيشتر تحريم‌ها عليه كشور فراهم خواهد شد.

نامه هاي مجمع تشخيص مصلحت نظام پيرامون تهديدات كنوانسيون پالرمو

اين موضوع البته به درستي در نامه اول رئيس فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام، آيت الله شاهرودي، به آيت الله جنتي، دبير شوراي نگهبان مورخ ۱۷ تيرماه مورد تاكيد قرار گرفته بود. در نامه مذكور آمده بود: «مواد متعدد اين كنوانسيون، همكاري‌هاي مختلفي را بين كشورهاي عضو، در زمينه هاي مختلف از قبيل انتقال اطلاعات مالي، استرداد مجرمان، مصادره اموال حاصل از جرم و معاضدت‌هاي حقوقي پيش‌بيني كرده‌اند. بناي اصلي اين نوع همكاري‌ها، مبادله اطلاعات بين كشورهاي عضو است. در شرايط كنوني كشور، انتقال اطلاعات به ويژه اطلاعات مالي و اقتصادي باعث مي شود كه آسيب‌پذيري كشور به ويژه از حيث وضع تحريم‌هاي جديد و مسدود شدن مسير دور زدن تحريم ها، افزايش يابد».

ناگفته نماند كه مرحوم آيت الله هاشمي شاهرودي، همچنين در تاريخ ۲۰ تيرماه پيرامون كنوانسيون پالرمو در نامه اي جداگانه به آيت الله جنتي، بخش ديگري از مغايرت‌هاي مصوبه مجلس با سياست‌هاي ابلاغي رهبر انقلاب را اعلام كرده بود:« اين كنوانسيون و ساير بندهاي مورد درخواست گروه FATF در جهت شناسايي دقيق فعاليت‌هاي اقتصادي اشخاص حقيقي و حقوقي صورت مي‌گيرد كه در مرحله بعد مورد هدف تحريم و فشار دشمن قرار گيرند درحالي‌كه در شرايط تحريم پذيرش تعهدات مندرج در اين كنوانسيون و شروط گروه اقدام FATF به معناي تسليم شدن در برابر خواست‌هاي مخرب نظام سلطه در حوزه اقتصادي خواهد بود و توان كشور را در دور زدن تحريم‌ها و كار با اشخاص حقيقي و حقوقي كه بايستي كلي به دور از چشم بيگانگان صورت گيرد را دچار خدشه مي‌سازد و از اين جهت با بند ۳ حوزه اقتصادي سياست‌هاي كلي امنيت ملي (رعايت تناسب تعهدات خارجي با توانمندي‌هاي اقتصادي كشور) مغاير است».

مشاهده مي‌شود كه موضع پيشين مجمع تشخيص مصلحت نظام پيرامون كنوانسيون پالرمو، تهديدزايي اين كنوانسيون در دوران تحريم كشور بوده است. بر اين اساس به نظر مي رسد لازم است اعضاي مجمع تشخيص، با ملاحظه اين آسيب كنوانسيون پالرمو، تصميمي اتخاذ نكنند كه كشور در دوران تحريم، با مشكلات بيشتري مواجه شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ دى ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۱۷:۵۳ توسط:iranfoodex موضوع:

يونوليت ها يا استايروفوم ها

يونوليت ها يا استايروفوم ها

يونوليت ها همان پلي استايرن هاي انبساطي يا EPS هستند كه در برخي كشورها به نام استايروفوم يا پلاستوفوم نيز شناخته مي شوند. امروزه از اين مواد استفاده هاي بسيار زيادي مي شود بلكه هر روز بر كاربرد هاي آن ها نيز افزوده مي شود. در اين مقاله به بررسي برخي از پروژه ها كه در آن ها از يونوليت ها و يا استايروفوم ها استفاده شده است، مي پردازيم.

EPS  عايق الكتريكي با كارايي بالا براي زمستان هاي سرد

يكي از شهروندان كشور سرد مونتانا، قصد داشت كه سقف خانه اش را براي زمستان سرد مونتانا، عايق كند. او اين كار را با استفاده از يونوليت ها انجام داد. يونوليت مورد استفاده ي او با ضخامت ۱۱ بود. از اين نوع EPS براي عايق تمام خانه به جز پنجره ها و درها استفاده كرد. جالب است بدانيد كه در تمام اين خانه از هيچ بتني استاده نشده است و از سيستم پايه چوب براي ساخت زيرزمين و يك طبقه آن استفاده شده است. اين كار او، با استفاده از چوب و يونوليت ها، موجب شده است كه از اتلاف انرژي به شكل بسيار خوبي جلوگيري شود و بهره وري انرژي بالاتر شود.

عايق بندي سقف ساختمان هاي فلزي با استفاده از يونوليت ها

ارزان ترين راه براي عايق بندي سقف يك ساختمان فلزي، عايق پلي استايرن است.EPS  با تراكم اسمي يك پوند در هر فوت مكعب، مقرون به صرفه ترين ارزش R موجود است. استفاده از استايروفوم ها در عايق بندي سقف هاي فلزي، باعث شده است كه علاوه بر نصب آسان آن، رنگ سفيد آن فضاي داخلي را روشن تر نمايد.

EPS  براي عايق كردن سقف، ديوار ساختمان هاي فلزي و ميله هاي پلاستيكي استفاده مي شود. پانل ها در ضخامت هاي مختلفي وجود دارند و داراي  R متفاوتي هستند. همچنين ابعاد آن ها را مي توان مطابق با تيرچه ها دقيقا در آورد.

استايروفوم يك عايق اقتصادي براي كف هاي تابشي

يكي از انواع يونوليت به نام EPS 2 يك عايق اقتصادي براي كف هاي تابشي است.EPS 2  (چگالي ۲ ميلي متر)، داراي مقدار R 4.35 در هر اينچ است، بنابراين يك پانل ضخيم ۲٫۳ اينچ است كه  R-Value 10  را فراهم مي كند. EPS  معمولا ارزان تر از پلي استايرن اكسترود شده است و داراي مقاومت فشاري مشابه است. يونوليت ها انواع ديگري نيز دارند مانند يونوليت ورقي يا يونوليت بسته بندي كه كاربرد آن مشخص است.

استفاده از استايروفوم ها در سقف هاي كاذب

EPS22 Geofoam  نوعي ديگر از انواع استايروفوم است كه در واقع يك سقف كاذب عايق است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ دى ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۱۳:۰۷ توسط:iranfoodex موضوع:

قيمت يونوليت ورقي ۳ سانتي

قيمت يونوليت ورقي ۳ سانتي

يونوليت و پلاستوفوم، امروزه ماده هايي هستند كه استفاده زيادي در ساختمان و عايق كاري و بسياري از زمينه هاي ديگر دارند. همچنين يونوليت بسته بندينيز از ديگر كاربردهاي اين ماده است. هر يك از اين مواد داراي ابعاد بسيار متفاوتي در ساخت شان هستند. همين طور در ضخامت هم داراي انواع مختلفي مي باشند. ۳ سانتي، ۵ سانتي و … .

در اين مقاله قصد داريم در رابطه با نوعي خاص از يونوليت، به نام يونوليت ورقي با ضخامت ۳ سانتي متري بحث كنيم و اينكه چه مواردي در قيمت گذاري اين نوع يونوليت تأثير دارند و در نهايت قيمت يونوليت ورق ۳ سانتي در چه حدودي مي باشد.

قيمت ورق يونوليت ۳ سانتي  بستگي به ميزان مواد مصرفي در يك متر مربع آن دارد. دانستيه و چگالي اصطلاحي است كه به اين تعريف گويند. مثلا وقتي گفته مي شود چگالي و دانسيته ورق ۳ سانتي ۱۰  است، يعني در هر متر مكعب آن ۱۰ كيلو مواد خالص براي توليد اين نوع يونوليت به كار رفته است . و به همين صورت هر چه چگالي و فشردگي بيشتر باشد مثلا  ۲۵ و ۳۰ و … وزن محصول و مواد به كار رفته در آن بيشتر است.

ورق سه سانتي متري يونوليت كه به صورت ناخالص توليد مي شود، براي درز انقطاع بين دو ساختمان استفاده مي شود. در ايران در سال ۱۳۹۷  در بازار با توجه به مواد خالص، هزينه توليد هر سانت يونوليت، در حدود ۱۵۰۰ تومان مي باشد كه مسلما قيمت يونوليت سه سانتي هزينه اي در حدود ۴۵۰۰ توماني را در پي خواهد داشت.

قيمت يونوليت ورقي سه سانتي به چه چيزي بستگي دارد؟

البته يونوليت ها داراي انواع مختلفي هستند كه دانسيته بالاتر و چگالي بالاتر، قيمت آن را بالاتر مي برد. نوع مصارف در اين نوع از يونوليت ها متفاوت است. مثلا از يك نوع يونوليت ۳ سانتي با چگالي و دانسيته ۲۵ كه براي عايق صوت و هم چنين عايق گرما و سرما استفاده مي شود، با در نظر گرفتن قيمت مواد اوليه و هزينه توليد، قيمت توليد براي اين نوع يونوليت با ابعاد ۳*۱۰۰*۲۰۰ سانت ( دو متر مربع با ضخامت ۳ سانت ) در حدود ۱۲۰۰۰ تومان خواهد بود. البته با مواد كره اي خالص. چنانچه از مواد چيني و ايراني در ساخت اين يونوليت هاي  ۳ سانتي استفاده شود، قيمتي كمتر از قيمت اين محصول با مواد كره اي است. لازم به ذكر است كه هزينه حمل و نقل به ساير نقاط كشور هم به قيمت اين محصولات اضافه مي گردد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ دى ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۰۶:۴۰ توسط:iranfoodex موضوع:

اقليم و آب و هوا ايالت نوناووت

اقليم و آب و هوا ايالت نوناووت

نوناووت يك سرزمين عظيم است، بنابراين آب و هوا به طور گسترده اي از مكان به مكان متفاوت است. اگر شما مهاجرت به كانادا را انجام داده ايد و براي اولين بار از استان نوناووت بازديد مي كنيد تا پايان اين مقاله با ما همراه باشيد و با هواي اين استان آشنا شويد.

فصل ها

نوناووت پنج فصل را در سراسر قلمرو تجربه مي كند. با توجه به حجم وسيع آن، اين فصل ها مي توانند متفاوت به نظر برسند و هر منطقه داراي تقويم فصلي خاص خود است. درك عميق از آنچه كه رشد مي كند و ماهيت و ماهيت فراواني از حيات وحش است، براي نسل ها پرورش داده شده است و در ميان اينويت ها به اشتراك گذاشته شده است. كشف آنچه كه هر فصل به پارك ملي Auyuittuq ناونووت مي آيد.

درجه حرارت

درجه حرارت به طور گسترده اي توسط جامعه متفاوت است. درجه حرارت متوسط در Kugluktuk گرم ترين در Nunavut است، گاهي اوقات در تابستان به ۳۰ درجه سانتي گراد افزايش مي يابد و در زمستان بين -۱۵ درجه سانتي گراد تا -۴۰ درجه سانتي گراد است.

درجه حرارت بهار در سراسر قلمرو بيشتر است، با ميانگين روزانه بين -۲۰ درجه سانتي گراد و -۱۰ درجه سانتي گراد. روزهاي خنك بهار در نونووت بسيار آفتابي است. از اواخر ماه مارس تا پايان ماه مه، نور خورشيد برف را منعكس مي كند و يخ مي تواند آفتاب سوختگي شديدي داشته باشد، بنابراين اگرچه ممكن است احساس سردي داشته باشد، استفاده از لوسيون ضد آفتاب توصيه مي شود.

 درجه حرارت
درجه حرارت

ميانگين دما جوامع نونووت (در درجه سانتيگراد)

 

درجه حرارت به طور گسترده اي توسط جامعه متفاوت است. درجه حرارت متوسط در Kugluktuk گرم ترين در Nunavut است، گاهي اوقات در تابستان به ۳۰ درجه سانتي گراد افزايش مي يابد و در زمستان بين -۱۵ درجه سانتي گراد تا -۴۰ درجه سانتي گراد است.

درجه حرارت بهار در سراسر قلمرو بيشتر است، با ميانگين روزانه بين -۲۰ درجه سانتي گراد و -۱۰ درجه سانتي گراد. روزهاي خنك بهار در نونووت بسيار آفتابي است. از اواخر ماه مارس تا پايان ماه مه، نور خورشيد برف را منعكس مي كند و يخ مي تواند آفتاب سوختگي شديدي داشته باشد، بنابراين اگرچه ممكن است احساس سردي داشته باشد، استفاده از لوسيون ضد آفتاب توصيه مي شود.

درجه حرارت به طور گسترده اي توسط جامعه متفاوت است. درجه حرارت متوسط در Kugluktuk گرم ترين در Nunavut است، گاهي اوقات در تابستان به ۳۰ درجه سانتي گراد افزايش مي يابد و در زمستان بين -۱۵ درجه سانتي گراد تا -۴۰ درجه سانتي گراد است.

درجه حرارت بهار در سراسر قلمرو بيشتر است، با ميانگين روزانه بين -۲۰ درجه سانتي گراد و -۱۰ درجه سانتي گراد. روزهاي خنك بهار در نونووت بسيار آفتابي است. از اواخر ماه مارس تا پايان ماه مه، نور خورشيد برف را منعكس مي كند و يخ مي تواند آفتاب سوختگي شديدي داشته باشد، بنابراين اگرچه ممكن است احساس سردي داشته باشد، استفاده از لوسيون ضد آفتاب توصيه مي شود.

نور روز

در زمستان بازديد كنندگان بايد براي دماي سرد و روزهاي كوتاه آماده شوند.

به سمت شمال بيشتر برويد، روزهاي زمستان كوتاه تر مي شوند. جوامع شمال دايره قطب شمال خورشيد را براي يك دوره زماني در نظر نمي گيرند، هرچند ممكن است آسمان در نيمه شب كمي در افق جنوبي باشد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ دى ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۰۰:۲۸ توسط:iranfoodex موضوع:

اهداف مهاجرت به كانادا ۲۰۱۸ – ۲۰۲۰ Canada Immigration 2018 – 2020 Goals

اهداف مهاجرت به كانادا ۲۰۱۸ – ۲۰۲۰ Canada Immigration 2018 – 2020 Goals

در حال حاضر همه بايد بدانند كه مهاجرت به كانادا مقصد نهايي كساني است كه مهاجرت مي كنند.  مناظر طبيعي زيبا، افراد دوستانه و آزادي هاي مدني، اين واقعا جايي است كه هر كسي مي تواند خانه را فراخواني كند. به عنوان دومين كشور بزرگ در جهان، اتاق و امكانات فراواني براي همه جهت ايجاد زندگي جديد در خود دارد.

از سال ۲۰۱۸، كانادا برنامه مهاجرت خود را به بالاترين حد خود برساند كه در مقايسه با سال هاي قبل افزايش يافته است. ما هيجان زده هستيم اعلام كنيم كه مهاجرت كانادا به ۲۰۱۸ رسيده است تا ۳۰۰،۰۰۰ مهاجر را در اين كشور پذيرا باشيم. حتي بهتر است در طول چند سال آينده بيش از ۹۰۰،۰۰۰ نفر تا سال ۲۰۲۰ به كانادا دعوت شوند. درك كنيد كه چرا زمان مناسب براي مهاجرت به كانادا است.

اهداف مهاجرت به كانادا 2018 - 2020 Canada Immigration 2018 - 2020 Goals
اهداف مهاجرت به كانادا ۲۰۱۸ – ۲۰۲۰ Canada Immigration 2018 – 2020 Goals

چرا كانادا مهاجرت ۲۰۱۹؟

همانطور كه قبلا ذكر شد، كانادا در عرض چند سال آينده به نزديك به ۱ ميليون مهاجر خوش آمدمي گويد.

مهاجرت به كانادا در سال ۲۰۱۹ فقط آغاز است! اكنون زمان مناسب براي شروع درخواست شما براي حفاظت از نقطه خود را در ميان صدها هزار نفر از تازه واردان است.

بسياري از مردم تمايل دارند زمان مناسب را براي تصميم گيري هاي مهم زندگي منتظر بگذارند، اما اجازه دهيد به شما بگويم كه “زمان مناسب” هرگز وجود نداشته باشد. دريابيد كه فرصتي براي آن به شما داده مي شود، هر چيزي براي از دست دادن وجود دارد اگر بدانيد كه آيا شما مهاجرت مي كنيد، به جاي شك و ترديد خود، ارزيابي مي شود.

با ركورد كم CRS (سيستم رتبه بندي جامع) نمرات چند ماه گذشته، به نظر مي رسد كه مهاجرت به كانادا آسان تر و راحت تر است. براي كساني كه نميدانند نمره CRS خود را با سرمايه انساني خود تعيين مي كنند. اين نمره عددي از ۱۲۰۰ ممكن است بر اساس عوامل، مانند زبان، مدارك تحصيلي، تاريخ تحصيلي و تجربه كاري باشد. نمره بالاتر شما بيشتر احتمال دارد شما انتخاب مي شود براي دريافت دعوت براي درخواست اقامت دائم.

قرعه كشي آخر اكسپرس حداقل امتياز CRS 440 داشت و براي پايين ترين سطح سال نيز گره خورده بود. انتظار مي رود كه نقطه برش با پايين آمدن اكسپرس ورودي سال ۲۰۱۸ باقي خواهد ماند و حتي كاهش مي يابد؛ زيرا كانادا قبل از پايان سال بايد اهداف مهاجرت خود را برآورده كند.

بچه هاي خندان در مهاجرت به كانادا در سال ۲۰۱۸

امروز برنامه خود را به طوري كه شما مي توانيد مشخصات خود را به صندوق اكسپرس ورود به سرعت دريافت كنيد. ما مي توانيم در سريعترين زمان ممكن براي مهاجرت در نظر بگيريم. با خدمات ما ثبت نام كنيد و توسط تيمي از كارشناسان اختصاص داده شده براي بهبود زندگي مردم از طريق مهاجرت كانادا به دست آوريد.

چرا كانادا به مهاجران نياز دارد؟

كانادا نياز مهاجران را براي پر كردن كمبود شديد نيروي كار در كشور دارد. در حقيقت، شهردار شهر كبك، رگي ليبيوم اخيرا به اين موضوع به عنوان “خطرناك” اشاره كرده است. تنها در كبك، نياز فوري به پر كردن ۱۷،۰۰۰ شغل است. رگي توصيه مي كند كه اين شهر تعداد مهاجران خود را به حدود ۵۳۰۰ نفر تازه وارد در سال افزايش دهد.

شهر كبك تنها محل در كانادا نيست و كمبود نيروي كار زياد است. كل آتلانتيك كانادا (جزيره پرنس ادوارد، نوا اسكوشيا، نيوفاندلند و لابرادور و ساسكاچوان) با همين مسئله مبارزه مي كند. دولت با اجراي برنامه «اقيانوس اطلس»، يك برنامه مهاجرت سريع به كارگران ماهر و غير كارآمد براي زندگي و كار در استان ها و مناطق، به كمبود كار پرداخت.

نه تنها كمبود كارگران در كانادا مشكل بزرگي براي كشور است، بلكه در حال كاهش شديد جمعيت است. به همين دليل، كانادا بايد از تازه واردان به مرزهاي خود قدرداني كند تا رشد اقتصادي در آينده را تضمين كند.

اهداف مهاجرت به كانادا 2018 - 2020 Canada Immigration 2018 - 2020 Goals
اهداف مهاجرت به كانادا ۲۰۱۸ – ۲۰۲۰ Canada Immigration 2018 – 2020 Goals

چگونگي مهاجرت به كانادا

براي انتخاب شما از بيش از ۶۰ مسير به كانادا وجود دارد.  براي برنامه اي كه براي شما مناسب است، درخواست مي كند. هر يك از اين دسته ها داراي الزامات خاصي است كه شما براي مهاجرت به آنها از طريق آنها نياز داريد. در زير برخي از جريانهاي محبوب در ميان مشتريان ما را مورد بحث قرار مي دهيم.

سيستم ورودي اكسپرس كانادا، همانطور كه از نامش بر مي آيد، يكي از سريعترين راه هايي است كه مي توانيد براي مهاجرت به آن، كه البته آن را يكي از محبوب ترين برنامه ها مي كند. ورود اكسپرس به منظور مهاجرت سريع به كانادا ايجاد شد. در ابتدا هدف اين بود كه درخواستها را طي يك شش ماهه پردازش كنيد. با اين حال، ما خوشحاليم كه به شما اطلاع دهيم كه كانادا از انتظارات فراتر رفته است و در حال حاضر اكثر برنامه ها تقريبا به مدت چهار ماه پردازش مي شوند.

برنامه هاي نامزدي استاني يا PNP برنامه هاي خاص استان و قلمروي هستند كه استان ها و قلمرو هاي كانادا را قادر مي سازد تا مهاجران را در مرزهاي خود جذب و حفظ كنند. به طور معمول، اينها رويكرد كارفرماي محور را در نظر ميگيرند، به اين معني كه كارفرمايان با نگاه كردن به نمايه ابراز علاقه شما با شما تماس ميگيرند. هر PNP داراي زير شاخه هاي متعدد است، هر كدام داراي مجموعه اي از الزامات خاص خود هستند، بنابراين مرور آنها مي تواند يك ظروف گيج كننده بدون كمك حرفه اي باشد. اگر مي خواهيد به يك استان يا قلمرو خاص مهاجرت كنيد، اين بهترين گزينه براي شماست.

اهداف مهاجرت به كانادا 2018 - 2020 Canada Immigration 2018 - 2020 Goals
اهداف مهاجرت به كانادا ۲۰۱۸ – ۲۰۲۰ Canada Immigration 2018 – 2020 Goals

خانواده آسيايي با خوشحالي كانادا مهاجرت ۲۰۱۸

اگر شما اعضاي خانواده اي هستيد كه شهروندان يا ساكنان دائمي كانادا هستند، شما در حال شانس هستيد! كانادا به خانواده ها اجازه مي دهد كه از طريق برنامه حمايت از خانواده، در كشور دوباره متحد شوند. به عنوان مثال، شما تنها مي توانيد يك همسر، شريك زندگي مشترك، فرزندان وابسته، والدين، پدربزرگ و مادربزرگ يا بستگان نزديك يتيم خود را حمايت كنيد.

بهتر است كه در مورد مهاجرت از منبعي كه مي توانيد به آن اعتماد داشته باشيد مطلع شويد. از وب سايت ما براي كشف اطلاعات جامع در مورد همه اين برنامه ها و خيلي بيشتر بازديد كنيد. اجازه دهيد مهاجرت كانادا به ۲۰۱۸ براي شما اتفاق بيفتد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ دى ۱۳۹۷ساعت: ۰۲:۳۰:۴۷ توسط:iranfoodex موضوع:

آسان‌ترين روش هاي مهاجرت به كانادا

آسان‌ترين روش هاي مهاجرت به كانادا

آسان‌ترين روش هاي مهاجرت به كانادا واقعا براي همه امكان‌پذير نيست. شما بايد ثروتمند باشيد، “مهارت” داشته‌باشيد يا به نوعي هنرمند باشيد. در ادامه آسان‌ترين روش هاي مهاجرت به كانادا آمده‌است، البته اگر واجد شرايط باشيد:

 • رنامه‌هاي مهاجرت “كسب و كار” يا “سرمايه‌گذار” كه در آن مهاجران حتما به واسطه‌ي ساختن يك كسب و كار يا سرمايه‌گذاري در كسب و كار و ايجاد شغل، اقامت دائم خود را مي‌خرند. اين گزينه در برنامه‌ي فدرال درحال‌حاضر متوقف شده‌است، اما بيشتر استان‌ها هنوز آن را باز نگه داشته‌اند.
 • برنامه‌ي كارگران ماهر (The Skilled Worker) و تجارت‌هاي ماهر(Skilled Trades)، كه به صورت گزينشي براي افراد محدودي امكان‌پذير است. برنامه‌ي تجارت‌هاي ماهر در هر سال تنها ۳۰۰۰ نفر را مي‌پذيرد. برنامه كارگر ماهر گزينشي است و تنها براي تعداد محدودي از متخصصان باز است. مهاجرت از طريق اين برنامه مستلزم دانش و تجربه‌ي زياد است، يا براي افراد دانش‌آموخته و باتجربه‌اي است كه پيشنهادهاي كاري دريافت كرده‌اند. هم‌چنين اگر شما داراي مدرك دكتري باشيد ممكن است شرايط كارگر ماهر را احراز كنيد.
 • نهايتا براي ورود به كانادا به قصد كار كردن در برخي حرفه‌ها نيازي به ويزا نيست و براي برخي از اين افراد كه خوداشتغال هستند، مانند هنرمندان، نوعي اقامت دائم خاص وجود دارد.

خوب بسياري از آدم‌هايي كه مي‌خواهند به كانادا بروند ثروتمند يا هنرمند نيستند؛ و بيش‌ترشان تحصيلات و يا تجربه‌ي كاري ندارند. بنابراين يك فرد معمولي چگونه به كانادا مهاجرت مي‌كند؟

در ادامه ۷ آسانترين روش هاي مهاجرت به كانادا آمده‌است كه بيشتر آنها براي اقامت موقت در كانادا است اما مي‌توان هر يك از آنها را به اقامت دائم، و نهايتا به شهروندي تبديل كرد، البته اگر شرايط لازم را احراز كنيد.

۷. تفاهمنامه‌هاي تجاري

امضاي قرار تجارت آزاد امريكاي شمالي (نفتا)

كانادا علاوه بر مشهورترين تفاهمنامه‌ي تجاري، يعني نفتا، تفاهمنامه‌هاي تجاري ديگري نيز دارد كه برخي معافيت‌ها را براي مهاجرت را امكان‌پذير مي‌سازد.

فهرست اين كشورها در آينده افزايش خواهديافت چون كانادا در حال طرح‌ريزي تفاهمنامه‌هاي تجاري زيادي است، اما درحال‌حاضر فقط بوميان اين كشورها مجاز به دريافت ويزاي به اصطلاح “نفتا” هستند.

اگر به مدتي كافي در كانادا بوده‌ايد، شايد بتوانيد با استفاده از تجربه‌‌ي كاري كه در كانادا داشته‌ايد از طريق برنامه تجربه كانادايي (CEC) يا از طريق برنامه مهاجرت استاني (PNP) درخواست اقامت دائم بدهيد.

۶. مجوز كار با پيشنهاد كاري

براي بيشتر آدم‌هايي كه نيمه ماهر يا “ماهر” (داراي تحصيلات دانشگاهي) هستند ساده‌ترين روش هاي مهاجرت به كانادا گرفتن مجوز كار است. اما ۲ مشكل وجود دارد:

 • اول اين‌كه بايد يك كارفرماي كاناديي را متقاعد كنيد به جاي يك شهروند يا كسي كه اقامت دائم دارد، كار را به شما بدهد.
 • دوم، كارفرماي شما بايد سازمان منابع انساني و گسترش مهارت‌هاي كانادا را متقاعد كند كه بايد يك كارگر خارجي را استخدام كند، چون هيچ شهروند كانادايي نمي‌تواند آن كار را انجام دهد (گواهي LMO يا تاييديه استخدام نيروي خارجي بگيرد). براي همين فرآيندي كه در ظاهر آسان به نظر مي‌رسد، پيچيده شده‌است.

مشكل درخواست شغل از آن سوي مرزها را نيز به آن اضافه كنيد تا اين روش غيرممكن به نظر برسد. اگر در كانادا روابطي داريد، اين بهترين روش است؛ با آشنايان‌تان در كانادا تماس بگيريد و ببينيد كسي را سراغ دارند كه در حال استخدام نيرو باشد يا خير. يا مورد ۱ را در ادامه بخوانيد.

تجربه‌ي كاري شما مي‌تواند از طريق يكي از برنامه‌هاي زير به اقامت دائم بينجامد:

 • برنامه تجربه‌ي كانادايي (CEC)
 • شركت در برنامه‌هاي تجاري به عنوان كارگر ماهر فدرال، در صورت احراز شرايط
 • يا از طريق برنامه‌هاي استاني كارگر ماهر يا نيمه ماهر

۵. حمايت همسر

به كسي نگوييد اما داشتن همسر يا نامزد كانادايي يكي از آسان‌ترين روش هاي مهاجرت به كانادا است. وزارت مهاجرت، پناهجويان و شهروندي كانادا در حال برخورد با “ازدواج صوري” است. ازدواجي صوري زماني است كه دو نفر يك ازدواج ساختگي را ثبت رسمي مي‌كنند تا به واسطه همسر خارجي خود اقامت دائم يا شهروندي بگيرند. بنابراين بهتر است مطمئن شويد رابطه‌تان واقعي است، چون اكنون وزارت مهاجرت، پناهجويان و شهروندي كانادا طي يك دوره‌ي ۲ ساله پس از اين‌كه تاييد شدن شما رابطه‌تان را بررسي مي‌كند.

۴. تجربه بين‌المللي كانادا (IEC) يا تعطيلات كاري

اگر شما اهل يكي از كشورهاي انتخاب‌شده‌ي زير باشيد، اين برنامه براي شما باز است. اگر سن شما بين ۱۸ تا ۳۵ باشد، مي‌توانيد با مجوز كار به كانادا برويد، يعني نيازي به داشتن پيشنهاد شغلي نداريد. توجه داشته‌باشيد كه براي شهروندان برخي كشورها بيش‌ترين سن مجاز ۲۹ يا ۳۰ سال است.

۳ نوع برنامه‌ي IEC وجود دارد:

 • تعطيلات كاري – اين برنامه براي بيشتر بوميان كشورهاي بالا، در صورت احراز شرايط، باز است.
 • متخصصان جوان – بايد مدرك دانشگاهي و پيشنهاد شغلي داشته‌باشيد.
 • كارآموزي (Co-Op) – بايد در كشور خودتان دانش‌آموز يك موسسه آموزشي بالاتر از متوسطه، در يك برنامه مجاز باشيد

شما مي‌توانيد از طريق يكي از برنامه‌ي زير با استفاده از تجربه كاري‌اي كه در برنامه تعطيلات كاري يا متخصصان جوان به‌دست آورده‌ايد اقامت دائم بگيريد:

 • برنامه CEC (مهاجرت استاني)
 • شركت در برنامه‌هاي تجاري به عنوان كارگر ماهر فدرال، در صورت احراز شرايط
 • يا از طريق برنامه‌هاي استاني كارگر ماهر يا نيمه ماهر

نمي‌توان از تجربه كارآموزي در جهت تجربه كار كانادايي (CEC) استفاده كرد.

۲. مجوز تحصيل

اگر پرداخت هزينه‌ي تحصيل در يك دانشگاه يا كالج كانادايي براي شما يا خانواده‌تان ميسر است، براي رفتن به كانادا هيچ روشي از اين آسان‌تر نيست. كانادا برنامه‌هاي تحصيلي پرشماري ارائه مي‌كند و تعدادي از دانشگاه‌هاي اين كشور جزء بهترين دانشگاه‌هاي جهان هستند. ثبت نام در كالج‌ها، كه آموزش كاربردي‌تري ارائه مي‌كنند، يك گزينه‌ي ديگر است. بهترين بخش آن اين است كه كه استان‌هاي كانادا براي فارغ‌التحصيلان دوره‌هاي آموزشي بالاتر از متوسطه مسيرهاي دريافت اقامت دائم ارائه مي‌كنند. فقط حتما هنگام انتخاب دانشگاه‌تان درباره‌ي برنامه‌ي مهاجرت استاني در استان محل دانشگاه‌تاه به خوبي تحقيق كنيد تا بدانيد دريافت اقامت دائم چه شرايطي دارد. معمولا بايد پس از فارغ‌التحصيلي پيشنهاد شغلي داشته‌باشيد و تعهد بدهيد كه حداقل براي مدتي در آن استان مي‌مانيد. هم‌چنين مهم است به ياد داشته‌باشيد هر كاري كه در دوره‌ي تحصيل مي‌كنيد در هيچ‌يك از مسيرهاي تجربه‌ي كاري قابل استناد نيست. بنابراين اگر براي پشتوانه‌ي مالي مجوز كار دانشجويي مي‌گيريد، اين نكته را در نظر داشته‌باشيد.

۱. ويزاي بازديدكننده

اگر براي شما رفتن به كانادا تنها از طريق پيشنهاد شغلي و مجوز كار امكان‌پذير است، آسان‌ترين روش هاي مهاجرت به كانادا اين است كه در صورت لزوم ويزاي بازديدكننده بگيريد و وقتي در كانادا هستيد به دنبال كار باشيد. شما با استفاده از ويزاي بازديدكننده نمي‌توانيد در كانادا كار كنيد. اما مي‌توانيد براي شغل آينده‌تان با كارفرماي احتمالي ارتباط برقرار كنيد. بايد بدانيد كه براي بازديد از كانادا به دليل ديگري نياز داريد، چون اگر به افسر مرزي بگوييد براي پيدا كردن كار به كانادا آمده‌ايد، احتمال اين‌كه تمايل داشته‌باشد شما را به اين كشور راه بدهد كم است. اما دروغ نگوييد؛ دروغ فقط باعث بي‌اعتبار شدن شما مي‌شود،و معني‌اش اين است كه به شما اجازه ورود داده نمي‌شود. بلكه شما بايد يك برنامه‌ي تعطيلات واقعي در كانادا ترتيب بدهيد تا اين كشور زيبا را ببينيد، و وقتي در اين كشور هستيد ببينيد آيا مي‌توانيد چند ارتباط برقرار كنيد يا نه. و هنگامي كه به خانه بازگشتيد مي‌توانيد فرآيند دريافت مجوز كار را آغاز كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ دى ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۱۷:۲۹ توسط:iranfoodex موضوع:

” مصاحبه” با ناصر آقايي آغاز شد

” مصاحبه” با ناصر آقايي آغاز شد

اخبار فرهنگي هنري پايشگر-ناصر آقايي زنگ افتتاح نمايش”مصاحبه “به كارگرداني محمد رضا فهميزي را شامگاه يكشنبه ۱۶ دي  به صدا در آورد.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي پايشگر ،  نمايش مصاحبه،در اين مراسم همچنين  از پوستر نمايش ، با حضورناصر آقايي ، تماشاگران و جمعي از علاقه مندان نيز رونمايي شد.

به گزارش پايشگر،پس از اجراي نمايش ،ناصر آقايي گفت: نمايش فضايي اكسپرسيونيستي دارد و شايد با واقعيت فاصله داشته باشد اما در عين حال در دنياي واقعي سير مي كند.

اين مدرس دانشگاه در ادامه افزود:كارگرداني نمايش ، هوشمندانه بوده و بازي هاي قابل قبولي ارائه شده است.اگر چه اجراي اول بود اما اجراي نقش ها بسيار خوب بود، هرچند معتقدم كه  شب اول وشب آخر اجرا بايد خوب باشد اما كار با تعدد اجرا به پختگي مي رسد بااين حال نمايش و اجرايي پخته و قابل قبول را شاهد بودم.

در ادامه محمد رضا فهميزي كارگردان اين نمايش با تشكر از كساني كه او را در اجراي اين نمايش همراهي كردند، گفت:متاسفانه در روزگاري هستيم كه تئاتر به تجارت تبديل شده است و دوستاني كه در اين نمايش با ما باقي ماندند، جزو آخرين بازماندگان و كساني هستند كه تئاتر برايشان عشق است و به خاطر عشق كار مي كنند و به واسطه عشقي كه به نمايش و البته محبتي كه به من داشتند ،ماندند و اين كار اجرا شد.

وي در ادامه گفت:متاسفانه وضعيت تئاتر و هنر ما به اين صورت شده و نمايش هايي از اين دست كه با حداقل هزينه و عشق به تئاتر اجرا مي شود، نيازمند توجه بيشتر علاقه مندان هنر است .

اين نمايش تا ۵ بهمن هر شب به جز شنبه ها در تالار ناصر خسرو به روي صحنه مي رود و علاقه مندان مي توانند بليت هاي اين نمايش را از سايت تيوال خريداري كنند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ دى ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۳۸:۳۲ توسط:iranfoodex موضوع:

چطورپدر يك نماينده مجلس امازاده شد

اخبار اجتماعي پايشگر-وجود هزاران امامزاده در گوشه و كنار ايران در تمام سال‌هاي گذشته يكي از داغ‌ترين سوژه‌هاي رسانه‌ها بوده است.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي پايشگر،هر چند وقت يك‌بار  يكي از مسئولان درباره امامزاده هاي كمتر شناخته شده در گوشه و كنار حرفي مي‌زند و به تنور سوژه مي‌دمد؛ مثلا همين چند وقت پيش جعفرزاده ايمن‌آبادي، نماينده رشت اعلام كرد كه طي ٣٧‌ سال گذشته ده برابر شده است. واكنش رسانه‌ها به چنين خبرهايي هم پيگيري از فلان مسئول و متولي بوده است و كمتر كسي به سراغ خانواده‌هاي در قيد حيات امامزاده‌ها رفته است؛ اما حالا در مورد يكي از اين امامزاده‌ها چنين فرصتي فراهم شده، جالب‌تر اين‌كه پسر اين امامزاده كه مقبره‌اش در دشت مغان قرار دارد و صاحب گنبد، بارگاه و هيأت امنا و متولي است، نماينده مجلس هم است. ماجراي مقبره پدر ميرحمايت ميرزاده، نماينده مردم گرمي استان اردبيل در مجلس، به محض اين‌كه در يكي از شبكه‌هاي اجتماعي به گوش ساير كاربران رسيد، موج واكنش‌ها شروع شد؛ همين موضوع هم باعث شد كه ميرزاده ترجيح بدهد كه گفت‌وگو نكند. او اصرار مي‌كرد كه از بقيه نماينده‌هاي استان اردبيل و مردم منطقه‌اي كه مقبره پدرش در آن قرار دارد، درباره اين موضوع سوال كنيم اما درنهايت حاضر شد چند خطي توضيح بدهد.

آيا درست است كه پدر شما امامزاده است؟

من به‌عنوان پسر آن مرحوم بهتر است درباره‌اش حرف نزنم؛ برويد از مردم منطقه كه به ايشان ارادت دارند، بپرسيد كه ايشان چه كسي بوده و براي چه مردم از جيب خودشان براي مقبره ايشان هزينه و نذر مي‌كنند. پدر مرحوم من يك سيدي بوده كه مردم او را صاحب كرامت مي‌شناختند و براي ايشان احترام زيادي قايل بوده‌اند. پدر مرحومم در همان زماني كه زنده بودند، بسيار مورد احترام بودند و زماني هم كه به رحمت خدا رفتند، اين احترام و ارادت باقي ماند و مردم خودشان تصميم گرفتند كه براي ايشان مقبره‌اي بسازند كه محل مراجعه خودشان باشد.

يعني شما در ساخته‌شدن گنبد و بارگاه براي «آستان مقدس امامزاده سيد عزيز» هيچ نقشي نداشته‌ايد؟

من اصلا آن‌جا بزرگ نشدم؛ اينها سال‌ها پيش ساخته شده است. من فرزند كوچك خانواده بودم و از زماني كه پنجم ابتدايي بودم، به تبريز رفتم و كلا در تعطيلاتي مثل تابستان و عيد به خانه مي‌رفتم. كلا در تبريز بزرگ شدم و تحصيلات و مشاغل مختلفي كه داشتم در همان‌جا بوده است؛ نه در زادگاهم.

الان مقبره پدر شما متولي و هيأت امنا دارد؛ شما عضو آنها نيستيد؟

نه اصلا؛ اينها قبل از اين‌كه من نماينده بشوم، ساخته شده بود. ايشان سي‌سال پيش فوت كردند و همان موقع هم مردم خودشان تصميم گرفتند همان‌طور كه زمان حيات او نزدشان مي‌رفتند و درخواست‌هايي داشتند و كمك‌هايي مي‌خواستند، بعد از فوتشان هم جايي باشد كه مراجعه كنند. تمام اينها با پول خود مردم ساخته شده است و خيلي از مردم آن دهات اصلا نمي‌دانند كه پسر ايشان نماينده است، خيلي‌ها هم نمي‌دانند كه پدر بنده ايشان است. من هيچ اقدامي براي اين مسأله نكرده‌ام، حالا ممكن است عده‌اي بگويند پسر چنين سيد بزرگواري نبايد نماينده مجلس مي‌شد، نبايد وارد سياست مي‌شد، اينها را مي‌پذيرم، اگر اينها جرم است و من به ‌عنوان پسر كوچك آن سيد بزرگوار نبايد دست به چنين جرمي مي‌زدم، مي‌پذيرم. بيشتر از اين نه كاري از دست من برمي‌آيد و نه نقش و تقصيري دارم.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ دى ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۳۲:۳۲ توسط:iranfoodex موضوع: